20 жовтня в Чикаго відбувся фінал конкурсу Міс Українська Діаспора 2013. У найкрасивішій події діаспори взяли участь 18 красунь українського походження з багатьох штатів Америки, вболівати за яких прийшло більше тисячі глядачів. Зірковими гостями конкурсу були співачка Руслана, скрипаль Василь Попадюк та гімнастка Надія Васіна.

Корону і титул “Міс Українська Діаспора 2013” здобула Соломія Крунь родом з міста Чортків Тернопільської області, яка живе в Чикаго.

Першою віце-міс стала Оксана Ковальчук з Житомира, другою віце-міс – Оксана Шараневич (Костопіль/Клівленд), яка до того ж виборола титул Міс Глядацьких Симпатій (Міс Глядацьких Симпатій обирали онлайн: загалом було віддано понад 35 тисяч голосів, за переможницю цієї номінації проголосувало майже 4 тис.). А стрічку Міс фото отримала Анна Мороз родом з Дніпродзержинська.

Miss-Ukrainian-Diaspora-2013

Рішення ухвалило поважне журі у складі 12 осіб, серед яких були, зокрема, Саванна Тігарден – Міс Чикаго 2013 (конкурс Міс Америка), українка Наталі Мартінез – зіркова телеведуча каналу NBC Chicago, українка Іванна Річардсон – друга віце-Міс Чикаго 1962 року та інші.

За результатами голосування переможниця конкурсу Соломія Крунь отримала одразу два титули – Міс Українське Чикаго та Міс Українска Діаспора 2013. Проте корону найкрасивішої українки Чикаго, Соломія вирішила подарувати іншій конкурсантці – Анастасії Радюшиній з Чикаго.

Фіналістки конкурсу отримали діамантові прикраси, а головним подарунком для переможниці Соломії Крунь став авіаквиток на подорож в Україну.

“Всі переживання позаду… І красива корона “Міс українська діаспора” переливається під променями сонця у моїй кімнаті! Я впевнена, що це не лише моя заслуга, а кожного, хто своїми теплими словами або голосами намагався підтримати мене. Я не розуміла до кінця, що відбувається зі мною на сцені. А квиток на Україну в якості подарунка просто приголомшив мене!

Дякую всім, хто вірив у мене! Дякую своїм друзям і близьким! Особливе дякую моїм батькам, що переживали за мене більше, ніж я сама за себе! Я відчувала через тисячі кілометрів стук їхніх сердець! Дякую організаторам, які доклали колосальних зусиль, щоб влаштувати свято! А також дякую вам, дівчата-учасниці! Це було честю познайомитися з вами і брати участь в цьому чудовому заході”, – поділилась своїми першими емоціями переможниця конкурсу Міс Українська Діаспора 2013.

За словами журі, Соломія вразила їх своєю граційністю та елегантністю, своїм талантом танцювати, а ще тим, що у розповіді про себе красуня зазначила: “Прагну бути хорошою людиною з великим і гарячим серцем. Я люблю правду, стараюся бути чесною з людьми та з собою. Вважаю, що кожна людина покликана у світ для досягнення особливої мети. Я маю все, що люблю, бо люблю все, що маю”.

Соломія Крунь приїхала у США відносно недавно та готується стати студенткою одного з Чиказьких коледжів, мріє отримати медичну і юридичну освіту. А її найближча родина живе у місті Чортків на Тернопільщині.

Варто зауважити, що конкурсантки не виходять на сцену в купальниках – замість цього вони демонструють красу і неповторність старовинних українських костюмів, адже конкурс Міс Українська Діаспора покликаний популяризувати українську культуру та традиції у світі.

Міс Українська Діаспора_Miss Ukrainian Diaspora 2013

Організатори намагалися показати індивідуальність кожної дівчини, демонструючи короткі відео-сюжети про талант кожної з них: учасниці грали на музичних інструментах, співали, танцювали, вишивали український одяг, показували свої спортивні досягнення і досягнення у навчанні. Публіка і журі були надзвичайно вражені обдарованістю українських красунь.

Найближчим часом організатори готують подарунки від українських красунь з діаспори для дітей-сиріт в Україні. Одна з фіналісток вже зробила свій благодійний внесок, подарувавши 300 упаковок дитячих сніданків, які найближчим часом отримають дітки-сироти у дитячому будинку в м. Прилуки. Нагадаємо, що це саме той дитячий будинок, куди нещодавно приїжджала з подарунками Валерія Лосюк – Міс Українська Діаспрора 2012. Організатори також виділять кошти на необхідні речі для сиріт в Україні, зокрема маленькі вихованці дитячого будинку чекають на зимове взуття. Також, значна кількість учасниць конкурсу Міс Українська Діаспора 2013 зробила благодійні грошові внески до Українського Національного Музею в Чикаго і тим самим підтримали збереження української культури в діаспорі.

Miss-Ukrainian-Diaspora-2013_View

Цікавим фактом є те, що цьогорічний конкурс став історичним заходом в українській громаді Чикаго – він потрапив у вечірній випуск новин на американському телеканалі NBC 5. Також, свої привітання конкурсу надіслали американські конгресмен Майк Квіглі та сенатор Марк Кирк. Окрім того, як і минулого року, новини про конкурс Міс Українська Діаспора 2013 опублікували всі головні українські ЗМІ. Таким чином українська врода впевнено крокує світом, даруючи добро і популяризуючи все українське, а головне – заклик до дівчат, які живуть в діаспорі, назавжди залишатися українками.

Нагадаємо, що головний конкурс краси за межами України, Міс Українська Діаспора, вже втретє відбувається в Чикаго, організатором якого є найбільший незалежний інформаційний ресурс в діаспорі, Медіа-портал VIDIA.

Фото: Максим Прокопів  та Ksju Kami