Українська молодь у Чикаго вирішила заколядувати просто посеред міста. В центрі Чикаго зібралися українські красуні – учасниці та переможниця конкурсу Міс Українська Діаспора 2013.

Львів’янка Уляна приїхала до США на навчання, їй вперше довелося зустрічати Різдво далеко від дому та сім’ї.

Уляна Сидор, студентка: “Різдво – це найбільш сімейний період, коли хочеться справді вечори проводити разом, коли хочеться Святу Вечерю провести разом в колі сім’ї. Тому я познайомилася тут з українцями, тут зібралися українські дівчата і ми можемо поколядувати і нагадати традиції, які лишилися в Україні і саме так провести час в Америці.”

Колядувати на Різдвяні свята було і є традицією у родині Анастасії, яка приїхала до Чикаго з Калуша.

Анастасія Радюшина: “Для мене це є дуже важливе особисто: проспівати, провінчувати, запалитися тим таким духовним, душевним і українським”.

Софія Ільчук: “Все ж таки, якщо це українське Різдво, то України не вистачає. Але загалом є тут прекрасна українська діаспора, яка зберігає ці всі традиції.”

Серед туристів і мешканців Чикаго, які слухали українські колядки, був присутній і Михайло, який навчається в одному з американських університетів.

Михайло, студент: “Я побачив красиві дівчата, чому б і не підійти? Я з Дніпропетровська, з України.”

Скуштувавши куті і поколядувавши в ценрі Чикаго, Михало зізнався, що так навіть вдома не співав. Традиційна українська різдвяна страва прийшлася до смаку і іншим відвідувачам парку.

Як і діаспора в усьому світі, українці Чикаго святкували Новий Рік та Різдвяні свята з Майданом.

Лілія, мешканка Чикаго: “Звичайно, ми дивилися, коли на наш Новий рік співали гімн України. Я думаю, ніде в світі такого гарного святкування Нового року, як у нас на Майдані, не було.”

Джерело: VIDIA